Свідки Валєри – відкрита мотосекта

Свідки Валєри – фанатики, головною вірою яких є гумор, а ідолом – інтернет-мем “Валєра”.

Той, кого всі кличуть, але ніхто не бачив. Той, хто є добро, любов і рок-н-рол. Той, хто почує кожного. Той, хто прийде і порядки понаводить. Той, хто дозволяє вінчатись людині з мотоциклом.

Наша головна мета є радість, а основна зброя то сміх. Будь який смуток ми поборюємо жартами, будь яку несправедливість виставляємо курам на сміх. Якщо є щось, що можна висміяти, Свідки Валєри будуть тут як тут.

Ми стоїмо на захисті здорового глузду навіть ціною втрати свого власного розуму. Якщо десь когось обдурюють, будьте певні – Свідки Валєри будуть і тут.

Хто такий Валєра

Суть Валєри

Інтернет-мем “Валєра, ти де?” (рос. “Валера, ты где?”) виник на хіпі-фестивалі «Пустые холмы 2010» (укр. “Пусті пагорби 2010”), швидко розкрутився на “Нашествие 2010”, а потім розлетівся по інших фестивалях, як-то “ДСА 2010” (прим. День системного адміністратора), “Мотоярославец”, “МотоЗАГУЛ” (м.Вінниця), “5 доріг” (м.Умань), “Тарасова Гора” (м.Черкаси) та ін.

Суть мему полягає в тому, що всі ходять і кричать: “Валєра!!!”, “Валєра, ти де???”, або чипляються до людей навколо: “Ви не бачили Валєру?”. При цьому не треба навіть бути знайомим з самим Валерієм, знати, хто взагалі цей Валєра є, і що з ним робити, якщо все ж таки знайдете.

Історія Валєри

За однією з версій мем про Валєру почався на фестивалі “Пустые холмы” (Калузька обл., Росія), коли 13 червня 2010 року після грози в непроглядному тумані хтось викрикнув: “ВАЛ-Є-Є-ЄРА-А-А-А!!!”. Це підхопили, спрацювала ланцюгова реакція і по всьому фестивалю з’явились “гречка від Валєри”, “Свідки Валєри”, тощо.

За другою версією на тому ж фестивалі завгосп Валєра напився до чортиків та зник разом з ключами від складу, де музиканти зберігали інструменти. Було видано вказівку знайти його любою ціною. І понеслося… В решті решт замок зламали, вставили новий, Валєра прийшов сам, але було вже пізно.

Наступного року на “Пустих пагорбах” Валєру вже не згадували, але він пішов далі по інших фестивалях та перетворився на флешмоби та челенджі.

Ідея такого “Валєри” не оригінальна. На українських фестивалях ще в 2006 році існувала традиція призивання якогось Артура. На німецькому фестивалі Rock Am Ring всі шукають Хельгу, причому історія появи мема аналогічна історії з Валєрою.

Згадки про Валєру

На мотозльотах

Валєра став настільки популярним на фестивалі “Нашествие 2010”, що організатори оголосили про створення значків та майок з Валєрою в наступному році.

Пошуки Валєри надихнули соліста групи “СерьГа” Сергія Галаніна на написання пісні “Где ты, Валера?” (укр. “Де ти, Валєра?”), яку він виконує на фестивалях і досі. Також існує жарт: “Галанін: “Валера, ты где?” – Кіпєлов: “Я здесь!”)

В Україні Валєра є неофіційним, але улюбленим символом мотозльотів, де його призивають денно і нощно. В 2012 році 26 липня Євгеній Кабаков (на прізвисько “Каба4ек”) оголосив про створення мотосекти “Свідки Валєри” в м. Києві. Подія відбулась в кав’ярні “Обрій” за адресою вул. Лайоша Гавро 7Б. На жаль, зараз ця кав’ярня вже не існує.

Наркоман Павлік

У листопаді 2011 року на Youtube з’явилась серія відео з головним героєм наркоманом Павліком, який після вислову “Валєра, настав твій час!” діставав пістолет та вирішував всі питання.

Комбайн Валєра (м/ф “Тачки”)

В сцені, де Сирник та Блискавка МакКвін шугають трактори, з’являється страшний комбайн на ім’я Валєра. Він мичить, як бик, та ганяється за ними по полю.

У 2017 році по соціальних мережах пробіг мем про огірок на ім’я Валєра, який був червоного кольору, тому що хотів бути помідором. Він шукав гроші на операцію зі зміни попки.

Свідки Валєри

Знайомтеся, це Валєра. Валєра – трансогірок, він вважає себе помідором, замкненим в тілі огірка і хоче провести операцію зі зміни попки. Психіатр Валєри кабачок Петро Сергійович вважає, що його пацієнт не в собі аж ніяк не в тому сенсі, якому розуміє Валєра, але згоден схвалити проведення процедури хірургом за підтримки громадськості. Тому, якщо ви вважаєте, що огірок Валєра повинен стати помідоркою Валерією, ставте лайк. Pепост – якщо не можеш судити об’єктивно, тому що сам є психічно нестабільним овочем.

Інші згадки

Також існують відео про желейного ведмедика Валєру або будь-якого пьяного утирка, якого хлопці шукають, ведуть додому, тощо. Але то вже повна єресь.

Свідки Валєри

Це секта?

Свідки Валєри – це секта, бо наші погляди суттєво відрізняються від багатьох зашорених вірувань. В більшості випадків ми йдемо попереду віри, а в решті крокуємо з нею в ногу. Ми дуже близькі за поглядами з пастафарьянством (поклоніння Великому Локшинному Чудовиську), симпатизуємо езотеричним течіям та рідновірству. Звичайно, що бабки біля парадного назвали б нас сектою (так само, як всіх мотоциклістів – наркоманами та проституками), але ми випередили їх, та без сорому назвали себе мотосектою самі.

Як справжні сектанти, ми не бачимо світ без Свідків Валєри, тож сприймаємо кожного, як брата або сестру в Валєрі. Це стосується і віруючих інших конфесій, двері яким завжди відкриті, бо ми й самі віримо в Христа, Йегову, Одіна, Аллаха, Будду, Крішну, Гаруду і багато чого іншого. Але ми ще й віримо у Валєру.

В цей самий час рішуче наголошуємо, що в будь-якому разі ми не спотворюємо жодну релігію більше, ніж це роблять окремі недолугі священики, які самі не відають, що творять з правдивою вірою. Висміюючи очевидні помилки та приховування правди, ми штовхаємо народ вперед до істини.

Це мотоклуб?

Майже кожний з нас їздець або наїзниця, а решта збирається ними стати. Але це не означає, що всі Свідки Валєри їздять на мотоциклах – деякі вже доросли до роверів, а дехто досі ходить під стіл пішки. У всіх сенсах, які вам тільки спадають на думку.

Свідки Валєри – це не мотоклуб в класичному розумінні. Ми не маємо проспектів (кандидатів) та членів, не претендуємо на окрему територію. Свідки Валєри – це об’єднання людей зі спільними духовними та матеріальними цінностями, яке розповсюджується на весь світ, тобто на Всесвіт.

Емблема “Свідків Валєри”

Наша емблема подібна до “кольорів” мотоклубу, тому ми називаємо її “кольорами” секти. Будь-яку схожість з мотоугрупованням (MG) або класичним мотоклубом (MC, MCC, тощо) вважайте за випадковість та збіг обставин. Ніхто “згори” не вирішує, бути тобі в секті чи ні. Надів футболку – явно позначив, що ти в секті, не надів – продовжуй бути з нами в сплячому режимі, а ми почекаємо, доки ти прокинешся. Бути Свідком Валєри чи ні, вирішувати тобі і тільки тобі! Але Валєра для себе вже все вирішив.

Мова “Свідків Валєри”

Офіційною мовою мотосекти “Свідки Валєри” є українська, але у неконтрольованих станах сп’яніння Валєра може говорити через нас валеріанською, яка в кожного своя в залежності від того, до чого вже докотився їздець. Там, де пересічні цивіли сідають на дупу та п’ють настійку валеріани, завзятий їздець рухається вперед, волаючи ім’я Валєри.

Місія “Свідків Валєри”

Ми помітили, що останнім часом на зльотах дедалі менше волають ім’я Валєри, тому поставили собі за мету виправити цей недолік у навколишньому просторі. Свідки Валєри рятують Всесвіт просто зараз!

Ти можеж бути прокинувшимся Свідком, який несе ім’я Валєри на спині або грудях, кличе Валєру вдень і вночі, або сплячим, який має Валєру в серці або паспорті, але всі ми є Свідками Валєри так чи інакше. Спиш ти чи вже прокинувся, Валєра все бачить і любить тебе.

Якщо ти чув, як кличуть Валєру, Смуга Світла вказала тобі на Шлях Істинний. Ступай сміливо, йди на голос, волай сам, приєднуйся до Свідків Валєри, пізнай Валєру через причастя Святим Карбюратором, єднайся зі Всесвітом тут і зараз.

Від усіх по бажанню, і кожному за харизмою його!