Осінній Валєрник. Гора Жиру

Щоб відсвяткувати кінець сезону древні Бабайкери привозили на Осінній Валєрник всі ніштяки, які вони надибали протягом року. З сала, хліба, цибулі та інших приколів вони складали гірку на краю стола, і тоді приходив до них Валєра. Він сідав так, що Гора Жиру була між ним та Бабайкерами, і тоді питав їх:

– Шо, курви, бачите мене?

Якщо ніштяків було так багато, що аж Валєру не видно, вони казали: “Ні, Батьку, не бачимо”, – і показували Палець Валєри.

А Він їм відповідав:
– Добре свині вродили. Хай наступний рік буде не гіршим.

Коли ж замала гірка вийшла, то вже Він показував їм Свій Палець та промовляв:
– Холєра забрала вас цього року і сала не дала. Пийте до поросячого квіку, щоб Холєра дала!

В наші часи Валєра рідко приходить до нас та й Бабайкери майже не показуються на очі. Але Свідки Валєри пам’ятають та шанують древню традицію на Осінньому Валєрнику, що відбувається на Мирдень (День осіннього рівнодення). Усім миром на Фестивалі Сала складається Гора Жиру – велика, щоб помірятися харизмою з самим Валєрою. І вже батько-засновник секти сідає поза Горою, і він звертається до Свідків, як колись звертався до Бабайкерів Валєра.

А потім євроїдення та жиропомазання триває три дні і три ночі. І причащаються всіма святими Свідки без перерви, і приходять святий Джек, святий Джим, святий Джоні та святий Джеймсон і сидять з нами за одним столом, доки всі не попадають.

Гора Жиру – лише одна з древніх традицій на Мирдень. Пісні і танці зі Святим Карбюратором, ходіння по углях, стрибки через багаття, Сліпа Холєра, групове спалювання листя, перехід через міст від Холєри до Валєри – ці та інші традиції ми потроху відроджуємо на Осінньому Валєрнику.

Так святкуємо ми Мирдень, так шануємо Валєру, адже всі ми одним жиром мазані.

Найближчий Осінній Валєрник відбудеться на День осіннього рівнодення (Мирдень) 20-22 вересня на базі відпочинку “Десна” у с.Літки Київської області, Валеріанського Всесвіту.

Бронювання будинків: за тел.+380634100743 (Пасторова) – Telegram, Viber

Сала Валєрі!